Zamki do furtek kontra elektrozamki

Zamki do furtek czy elektrozamki

Elektrozamek to nowoczesne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Dzięki niemu zdalnie można kontrolować dostęp do posesji, co jest sporym ułatwieniem i wielką zaletą w porównaniu do tradycyjnych zamków. Najczęściej elektrozamki wykorzystywane są jako alternatywa dla czegoś takiego jak tradycyjne zamki do furtek lub jako element dodatkowy przy tradycyjnym zamku.

Jak działa elektrozamek

Jak działają tradycyjne zamki do bram każdy wie, dlatego warto skupić się na nowoczesnym rozwiązaniu, jakim jest elektrozamek i jego parametrach. Powinniśmy się z nimi bardzo dokładnie zapoznać przed zakupem, aby w tym zakresie nie popełnić błędu. Przede wszystkim znaczenie ma trwałość urządzenia w zakresie bezawaryjnego zamykania i otwierania. Najchętniej i najczęściej wybierane są zamki, w których cykl otwierania i zamykania wynosi 10 000-30 000. Znaczenie ma także sposób zasilania. Można do tego wykorzystać prąd zmienny lub stały. Należy przy tym sprawdzić funkcje rewersyjne zamka. Może on posiadać odwrotną funkcję otwarcia i zamykania. Na przykład zamek może otworzyć się, gdy dojdzie do odcięcia zasilania.

Energooszczędność elektrozamka

Ważna przy wszystkich urządzeniach zasilanych na prąd jest energooszczędność. Nie inaczej jest w tym przypadku. Nowoczesne elektrozamki są wyposażone w specjalne cewki, których zadaniem jest obniżenie poboru prądu podczas pracy. Istotne jest także to, aby elektrozamek miał solidną, wytrzymałą na uszkodzenia obudowę. Dzięki temu nie będzie ulegał korozji ani uszkodzeniom mechanicznym. Dzięki temu jego żywotność będzie naprawdę wysoka.

Lepsze rozwiązanie niż tradycyjne zamki do furtek

Jedno jest pewne. Jeżeli zdecydujesz się na elektrozamek, na pewno będzie to rozwiązanie bardzo komfortowe i dużo prostsze w obsłudze niż tradycyjne zamki do furtek. Warto również wiedzieć, że elektrozamek ma wiele funkcji dodatkowych. Można nabyć model z pamięcią zewnętrzną lub wewnętrzną, co pozwoli na otwieranie zamka przy pomocy impulsów elektrycznych. Pozwoli to na otwarcie drzwi nawet wtedy, gdy klamki nie ma po wewnętrznej stronie. Można także nabyć elektrozamek z blokadą, czyli możliwość wyłączenia zamka tak, aby drzwi były ogólnodostępne. Z takiego rozwiązania można skorzystać wtedy, gdy spodziewamy się w naszym domu dużej ilości gości i nie chcemy cały czas myśleć o otwieraniu i zamykaniu drzwi.