elementy kute

Zamki i elementy kute w ogrodzeniu

Elementy kute w metalowym ogrodzeniu posesji

Przy budowie lub remoncie domu jedną z ważniejszych kwestii jest ogrodzenie wokół działki. Musi ono być przede wszystkim trwałe, aby mogło służyć nam przez długie lata. Do wykonania ogrodzenia bez wątpienia najlepiej jest wykorzystać elementy kute. Ale co z zamkiem w bramie czy furtce? Na tych elementach z pewnością nie warto oszczędzać.

Rodzaje zamków w ogrodzeniu zewnętrznym

Mówiąc o zamkach do furtek w prywatnym domu, możemy skupić się na dwóch głównych rodzajach – zamkach wpuszczanych i nawierzchniowych. Mimo że pierwsze mają subtelniejszą, mniej rzucającą się w oczy konstrukcję, to jednak trzeba pamiętać, że oprócz estetyki przy ogrodzeniu zewnętrznym ważna jest praktyczność i poziom bezpieczeństwa. Zamki do furtek powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Tak by po kilku latach ciągłego użytkowania nadal pracowały z łatwością. Przy zamkach wpuszczanych oprócz samego mechanizmu potrzebujemy wkładki, klamki, szyldów i zaczepów. Przez to stworzy nam się cała lista zakupów. Zamki nawierzchniowe, mimo że ich konstrukcja jest gabarytowo większa. Są sprzedawane razem z klamką i wkładką, a dokupić będziemy musieli jedynie zaczep.

Na tym nie warto oszczędzać

Ogrodzenie zewnętrzne to nie tylko praktyczne czy estetyczne dzięki czemuś takiemu jak elementy kute, ale przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Bez względu na to czy wybierzemy zamek wpuszczany, gdzie będziemy musieli dokupić klamki do furtki, czy nawierzchniowy, warto pamiętać, aby były to komponenty najwyższej jakości. Dlaczego? Przede wszystkim zamki, które nie wykonane są z metali nierdzewnych, po pewnym czasie korodują. Taki mechanizm po roku trudno otworzyć, nie mówiąc o tym, aby służył nam przez 5 czy 10 lat. Tańsze zamki są również łatwiejsze do sforsowania. Co prawda budując czy remontując dom przede wszystkim należy skupić się na drzwiach zewnętrznych, ale wielu ludzi bagatelizuje fakt, że dużo możemy zdziałać, jeśli będziemy mieć dobre ogrodzenie gdzie zastosowaliśmy na przykład tralki metalowe, wraz z zamkiem z materiałów najwyższej jakości.

Na zamkach w ogrodzeniu zewnętrznym nie powinniśmy oszczędzać, jeśli nie chcemy mieć nieproszonych gości na naszej działce. Jeśli marzy nam się spokojny sen bez zakłóceń, wydanie dodatkowych pieniędzy na właściwy zamek nie powinno nam przeszkadzać. Nie też dodać do ogrodzenia elementy kute by było nie tylko bezpieczne, ale również piękne